Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Producenci

Zaloguj się

Dofinansowanie na Kotły Gazowe KRAKÓW

 

KRAKÓW WALCZY O CZYSTE NIEBO

 

Zadajmy sobie pytanie: Czysta i tania energia w naszych gospodarstwach domowych jest możliwa ???


Zarząd Województwa Małopolskiego wprowadził ograniczenia w zakresie paliw stałych dopuszczonych do stosowania w Krakowie w trosce o zdrowie i jakość życia mieszkańców.


Ze względy na duże zadymienie (zanieczyszczenie) na terenie krakowa i głosy niezadowolenia mieszkańców, w których aż 90% wniosków stanowiły postulaty o wprowadzenie całkowitego zakazu stosowania paliw stałych w Krakowie, Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o poparciu projektu uchwały zgodnego z oczekiwaniami mieszkańców. Uwzględnione zostały więc postulaty wprowadzenia w okresie przejściowym 5 lat całkowitego zakazu stosowania paliw stałych w celu ogrzewania budynków, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz w kominkach.

 

Program likwidacji emisji pyłów zawieszonych w powietrzu jako przykład najlepszych praktyk w dziedzinie ochrony środowiska w Polsce i promocji czystej energii.


21 listopada 2012 r. został przyjęty nowy „Program ograniczenia niskiej emisji w Krakowie”, w ramach którego przewidziane zostało dofinansowania dla mieszkańców miasta za zrezygnowanie z pieców i kotłów węglowych na rzecz nowych kotłowni. Mieszkańcy Krakowa, którzy zdecydują się na zmianę dotychczasowego systemu na kocioł gazowy, elektryczny, opalany lekkim olejem opałowym, pompę ciepła lub podłączą się do miejskiej sieci ciepłowniczej będą mogli starać się o sfinansowanie inwestycji. Inwestycje mogą też być dofinansowane przez MPEC, Tauron, Elektrociepłownię Skawina, Elektrociepłownię Kraków lub PGNiG, które podpisały porozumienie z miastem Kraków.

 

 

Dofinansowanie za zmianę źródła energii węglowej wynosi 100%

 
Zwrotk będzie przydzielana w wysokości do 100 % poniesionych kosztów, z zastrzeżeniem zapisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 października 2006 roku w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej (Dz. U. Nr 190, poz. 1402), ale nie więcej niż:


1) 900 zł za każdy kW:

  • mocy nowego źródła ogrzewania w przypadku likwidacji palenisk lub kotłowni węglowych,
  • mocy nowego źródła centralnej ciepłej wody użytkowej,
  • mocy zainstalowanej pompy ciepła.


2) 1 000 zł za każdy metr kwadratowy w przypadku zainstalowania kolektora słonecznego.

 

Sklep internetowy Shoper.pl